- Yeni ürünler geliştirerek silikon ve kaçuk alanında hep ‘ilk’ ve ‘en iyi’ leri üretmek. - Müşteri memnuniyetini ve bağlılığını sağlamak. - Silikon ve Kauçuk üretiminde sürekli 1 numara olmak.


Silikon nedir?

Silikon, esas olarak silikon, oksijen ve organik gruplardan oluşan bir polimer zincirleri sınıfı olan polisiloksanın ortak adıdır. Oksijen ve silikon atomları arasındaki bağlar, bu polimer zincirlerinin yüksek hareketliliğine izin verir, bu da malzemenin oda sıcaklığında güçlü bir şekilde deforme olmasına neden olur. Bu polimer ailesi, fiziksel ve mekanik özelliklerinin yanı sıra kimyasal stabiliteleri ile de farklılık gösterir.

Silikon, makromoleküler yapısına, onu oluşturan zincirlerin boyutuna ve boyut dağılımına bağlı olarak çeşitli durumlarda gelir. Silikon yağları ve sakızları (katkı maddeleri, yağlayıcılar, hidrolik sıvılar olarak kullanılır), jeller (örneğin meme protezlerinde, bisiklet selelerinde kullanılır) ve son olarak elastomerler vardır. Silikon elastomer en yaygın kullanılan formdur.


WhatsApp
Hemen Ara